ENTRUM

ENTRUMit küsitleb Kerli (16) Tallinnast*

Mis asi see ENTRUM on?

ENTRUM on Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm.

Kuidas see üldse minusse puutub?

Aga sellepärast, et ENTRUM võib olla Sinu elu pöördepunkt ja koht, kust algab Su edulugu. ENTRUM-is õpid iseseisvust, hakkad oma elu ise juhtima, kogud julgust, et jääda truuks oma ideedele ning saad teadmisi, et nad edukalt ellu viia.

Sinu jaoks tähendab ENTRUM põnevaid kohtumisi uute inimestega, sisenemist koolist ja sõpruskonnast erinevasse keskkonda, hulgaliselt inspireerivaid hetki ja positiivset energiat ning julgustavat tuge Sinu ideedele ja mõtetele.

Okei. Aga kus see toimub ja mis ma seal tegema hakkan?

ENTRUM Põhja-Eesti avapauk toimub 29. oktoobril 2013 Tallinnas Nokia Kontserdimajas, kus  ENTRUM patroonid ja  teised inspireerivad inimesed jagavad Sinuga oma lugu ja häid nõuandeid. Avasessioon annab inspiratsiooni ja julgust, et vaadata oma elule ja võimalustele teise pilguga ning mõelda suurelt. ENTRUMi vinged koolitajad annavad Sulle esimese tõuke tegutsemiseks, kui paluvad Sul mõelda kõikide heade ideede peale, mida tahaksid kord ellu viia. ENTRUMis saab Sinu initsiatiivil reaalsuseks vähemalt üks neist mõtetest.

Kes seal ENTRUMis peale minu veel osalevad?

Avasessioonile pääseb 600 esimest Põhja-Eesti (Harjumaa, Läänemaa, Järvamaa, Raplamaa) noort, kes end ajavahemikul 5. oktoober kuni 14. oktoober ENTRUM veebis www.entrum.ee kirja panevad. Need, kes 600 esimese hulka ei mahu, ei pea sugugi meelt heitma, sest pärast avasessiooni on igaühel (olenemata sellest, kas ta avasessioonil osales või mitte) võimalik registreerida ENTRUM veebis oma idee ning pääseda ENTRUM programmi oma ideed arendama.

Hästi. Panen idee kirja ja saadan teile ära. Mis siis edasi saab?

Kui idee on ajavahemikus 29. oktoober – 05. novmber 2013 www.entrum.ee kirja pandud, ootab Sind 4 sessioonist koosnev koolitusprogramm, mille käigus omandad vajalikke teadmisi, kuidas käivitada ja ellu viia oma idee, kuidas leida meeskonnakaaslasi ja partnereid ning kuidas teha nii, et ka teised Sinu ideest teaksid.

Õppeaasta lõpus ootab Sind terve rida põnevaid väljakutseid nagu ENTRUM superfinaal ja osavõtt ettevõtlikkusideede konkursist „Olen ettevõtlik!“. ENTRUM Lääne-Eesti 2012/2013 hooaja lõpetab vinge pidu, kus osavõtjad saavad auhindu ja oma edu vääriliselt tähistada. Tasub osaleda, eks?

Päris lahe tundub küll. Oota, mis ma kõigepealt tegema pidingi?

Et sellest kõigest osa saada, pane end kirja ENTRUM avasessioonile 05. oktoobrist 14. oktoobrini 2013. Avasessioonist inspireerituna aga registreeri kindlasti ka oma idee sealsamas ENTRUM veebis www.entrum.ee, et aasta lõpuks sellest üks super äri või heategevuslik projekt välja arendada.

 *Kerli on fiktsionaalne tegelane, kes pole ENTRUMist varem midagi kuulnud.