ENTRUM

Pilt 1

Õppeaastal 2014/2015 tegutseb Ida- ja Lääne-Virumaal Eesti Energia poolt ellukutsutud üleriigiline koolinoorte ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm ENTRUM. 2010/11 õppeaastal just sellest piirkonnast alustanud programm on teinud Eestile ringi peale ja on nüüd tagasi Virumaal, et julgustada ja kujundada ettevõtliku mõtteviisiga elluastujaid vanuses 13—19 aastat sõltumata nende sotsiaalsest ja etnilisest päritolust. Tuleval hooajal keskendub ENTRUM IKT ja inseneeria valdkonnale, aidates kaasa Virumaa arengule.

ENTRUM-i eesmärk on tagada Eesti konkurentsivõimelisus, kasvatades tugeva ettevõtliku mõtteviisiga põlvkonda, kellel on selle mõtteviisi igapäevaseks realiseerimiseks vajalikud oskused ja kontaktvõrgustik.

Tegemist on suurejoonelise õppeaastapikkuse ja just teismeliste jaoks atraktiivseks kujundatud konkursi ja arenguprogrammiga, kus eeskujudena, inspireerijatena ja mentorina on kaasatud Eesti tuntud tegijad erinevatest ettevõtlusvaldkondadest: IKT ja inseneeria, loomemajandus, sotsiaalne ettevõtlus ja teenuste majandus. Inkubatsiooniprogramm kulmineerub ettevõtlikkusideede konkursi finaaliga, mille tulemuste alusel annab EV President üle Eesti Ettevõtlikumate Koolinoorte tiitli parima teostusega start-up’i autoritele. Parima koolinoorte start-up’i tiimi mentor saab Eesti parima mentori tiitli. Tunnustust saab ka suurima finalistide arvuga kool. Tutvu konkursijuhendiga SIIN

ENTRUM-i võimalusi tutvustatakse koolides ENTRUM koolinädala raames 22.09.–03.10.2014. ENTRUM stardib inspireeriva avašõuga 28. oktoobril 2014 Jõhvis, millest võtavad osa 200 koolinoort igast maakonnast. Seejärel oma idee ja tiimiga on võimalik kandideerida ENTRUM inkubatsiooniprogrammi, mis kestab novembrist 2014 märtsini 2015. Sündmuste kogu kava on nähtav SIIN

Rahvusvaheliselt tunnustatud ja mitmete tiitlitega pärjatud Eesti Energia ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm ENTRUM on 2010. aastal Eesti Energia poolt algatatud ning koostöös Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumiga ning Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga ellu viidav üleriigiline konkurss ja arenguprogramm. ENTRUM on suunatud 13 -19 aastastele koolinoortele, et kasvatada neis ettevõtlikku meelt ning innustada neid ise oma elu juhtima, pakkudes neile oma ettevõtlike ideede teostamisel toetavat mentorprogrammi, kaasates ka ettevõtlusinkubaatoreid, regionaalseid arenduskeskusi ja kohalikke omavalitsusi. Tehes aastatel 2010-2014 ringi peale kogu Eestile on ENTRUM arendanud ettevõtlikkust rohkem kui kahe tuhandes noores ning toonud ellu üle 500 sotsiaalse ettevõtluse, tehnoloogia, öko- ja loomemajanduse valdkonna ideed.

Lisainformatsioon:

Facebook: Noorteprogramm Entrum
You-Tube: Entrum TV
www.entrum.ee
Või pöördu ENTRUM maakondlike koordinaatorite poole  siin!