ENTRUM

Startimas on ENTRUM viies hooaeg! 

Pilt 1

Õppeaastal 2014/2015 stardib Ida- ja Lääne-Virumaal Eesti Energia poolt ellukutsutud üleriigiline koolinoorte ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm ENTRUM. 2010/11 õppeaastal just sellest piirkonnast alustanud programm on teinud Eestile ringi peale ja naaseb nüüd Virumaale, et julgustada ja kujundada ettevõtliku mõtteviisiga elluastujaid vanuses 13—19 aastat sõltumata nende sotsiaalsest ja etnilisest päritolust. Tuleval hooajal keskendub ENTRUM IKT ja inseneeria valdkonnale, aidates kaasa Virumaa arengule.

ENTRUM-i eesmärk on tagada Eesti konkurentsivõimelisus, kasvatades tugeva ettevõtliku mõtteviisiga põlvkonda, kellel on selle mõtteviisi igapäevaseks realiseerimiseks vajalikud oskused ja kontaktvõrgustik.

Tegemist on suurejoonelise õppeaastapikkuse ja just teismeliste jaoks atraktiivseks kujundatud konkursi ja arenguprogrammiga, kus eeskujudena, inspireerijatena ja mentorina on kaasatud Eesti tuntud tegijad erinevatest ettevõtlusvaldkondadest: IKT ja inseneeria, loomemajandus, sotsiaalne ettevõtlus ja teenuste majandus. Inkubatsiooniprogramm kulmineerub ettevõtlikkusideede konkursi finaaliga, mille tulemuste alusel annab EV President üle Eesti Ettevõtlikumate Koolinoorte tiitli parima teostusega start-up’i autoritele. Parima koolinoorte start-up’i tiimi mentor saab Eesti parima mentori tiitli. Tunnustust saab ka suurima finalistide arvuga kool.

ENTRUM-i võimalusi tutvustatakse koolides ENTRUM koolinädala raames 22.09.–03.10.2014. ENTRUM stardib inspireeriva avašõuga 28. oktoobril 2014 Jõhvis, millest võtavad osa 200 koolinoort igast maakonnast. Seejärel oma idee ja tiimiga on võimalik kandideerida ENTRUM inkubatsiooniprogrammi, mis kestab novembrist 2014 märtsini 2015.

Koolide eelregistreerimine ENTRUM koolinädalale toimus kuni 19.06.2014 maakondlike arenduskeskuste koordinaatorite kaudu (kontaktid allpool).

Lisaks elluastujatele (13-19 aastased) on oodatud programmis osalema mentorite rollis ka ülikoolide esindajad, ettevõtjad ja tippjuhid. Kokku programmi on oodatud osalema 100 teadus- ja 100 ärimentorit. Mentoriks olemise kohta loe lähemalt SIIT

Tehes aastatel 2010-2014 ringi peale kogu Eestile on ENTRUM arendanud ettevõtlikkust rohkem kui kahe tuhandes noores. Ida-Virumaa, Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti ja Põhja-Eesti noored on ENTRUM-i raames ellu toonud üle 500 sotsiaalse ettevõtluse, tehnoloogia, öko- ja loomemajanduse valdkonna ideed. Möödunud hooajal „ENTRUM Põhja-Eesti 2013/2014“ osales ENTRUM-is 573 koolinoort, kes algatasid 171 ideed.

ENTRUM programm on nimetatud Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi konkursil 2011. aasta parimaks ettevõtluse edendajaks, Rootsi Äriauhinna 2011 konkursil parimaks sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtluse algatuseks ja EMSL 2011. aasta konkursil parimaks kodanikuühiskonna ärisektori algatuseks, 2013. aasta ülemaailmse kaubanduskodade konkursi parimaks noorte ettevõtlikkusprojektiks. Programm on pärjatud ka 2013. aasta üle-Euroopalise vastutustundliku ettevõtluse auhinnaga. Programmi kaasrahastajad on Eesti Energia kõrval EAS ja Euroopa Sotsiaalfond. 

Lisainfo:

Facebook: Noorteprogramm Entrum
You-Tube: Entrum TV
www.entrum.ee

või ENTRUM maakondlike koordinaatorite käest  siin!