ENTRUM ÖÖsessioonil toimus Ettevõtlusteatri pilootetendus

Möödunud laupäeval toimus ENTRUM ÖÖsessioonil Ettevõtlusteatri pilootetendus „Tark maja – tark raha“, mida jälgis pea sada Lääne-Eesti noort.

Rakvere Reaalgümnaasiumi kooliteatri näitlejad kandsid ÖÖsessioonil ette sketšid, mis käsitlesid ettevõtluses esinevaid situatsioone. Õpetliku näitemängu stsenaariu-mi aluseks oli Eesti tehnoloogiaettevõtte AS Yoga lugu, mis on kokku pandud süva-intervjuude käigus kogutud materjali põhjal. Etenduse jooksul kommenteeris stsenarist ja lavastaja Heiti Pakk ettemängitut ning pakkus välja võimalikke situatsioonilahendusi. Üles-astumisele lisasid väärtust AS Yoga ühe asutaja Priit Vimbergi selgitused ja nõuanded.

„Ettevõtluse aluseks on tegus inimene, seega ettevõtlusõpe ei ole kitsalt majandus- või uue äriga alustamise õpe. Teater annab noortele võimaluse näha ja mõista väljakutseid, mis ootavad ees ettevõtlusega alustamisel ja kiire kasvu perioodil,“ selgitas Ettevõtlusteatri projektijuht Piret Põld, kuidas teater ettevõtlikkust ja ettevõtlust õpetab.

Rakvere Ametikooli pilootprojekt Ettevõtlusteater valmib Hasartmängumaksu Nõukogu ja partnerite toel ning on suunatud kõrg- ja rakenduskõrgkoolide tudengitele, gümnaasiumide ja ametikoolide õpilastele. Valmiv metoodika loob võimaluse soovi korral oma koolis Ettevõtlusteater maha mängida. Alates järgmise aasta veebruari keskpaigast on Ettevõtlusteatri videomaterjalidega võimalik netis tutvuda.

Tähelepanu ENTRUM ÖÖsessiooni osavõtjad! Kui võtsid osa Ettevõtlusteatrist või CASHFLOW mängust, siis palun anna meile SIIN teada, kuidas Sulle need meeldisid.

Lisainfo:

Piret Põld, Ettevõtlusteatri projektijuht, Tel: 517 0330, e-post: piretpold@gmail.com